hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Recenze knihu: Azurové nevěry - Petra Nachtmanová

1. října 2014 15:07:00

Recenze knihu: Azurové nevěry - Petra Nachtmanová

„Azurové nevěry“ jsou nejnovější román pro ženy z pera zkušené autorky Petry Nachtmanové. Děj se točí kolem nevěr, kterých se dopouští muži i ženy. Hlavní hrdinky jsou veskrze moderní ženy, s nimiž není problém se ztotožnit. Autorka má originální styl se skvělými dialogy plnými jemného humoru. V knize nechybí ani odvážné erotické scény.

 

Petra Nachtmanová (1972) vydala již řadu knih, mezi kterými převažují detektivky a romány pro ženy. „Azurové nevěry“ jsou první kniha, která jí vychází u brněnského nakladatelství Moba. Nachtmanová je mladá a soudě podle jejích ženských románů i emancipovaná žena, která svým mužským postavám nic nedaruje. Její hrdinky jsou vzdělané ženy s rozjetou kariérou. Nejsou to žádné nanynky čekající v koutě, které nemají na děj žádný vliv.

 

Nejlepší kamarádky Ema a Diana jsou aktivní ženy po třicítce a my se s nimi setkáváme ve chvíli, kdy se jich nějakým způsobem dotkne nevěra. V podobné situaci je i devatenáctiletá dcera Diany. Největší prostor dostala pětatřicetiletá Ema, která žije deset let ve spokojeném manželství s Martinem, kterého zná od dětství. Oba pracují v bankovnictví, dohodli se, že počkají s dětmi, a Ema má za to, že jejich rodinnou idylu nemůže nic překazit. Martin začíná trávit spoustu času u počítače, kde si chatuje s ženami, a Ema pojme podezření, že je jí nevěrný.

 

Úsměvné jsou pasáže o tom, co si pod pojmem nevěra představují muži a ženy. Kniha uspokojí čtenáře obou pohlaví, protože ji mohou pojmout jako sondu do duše svých protějšků. A to navíc sondu velmi vtipnou a čtivou. Mě nejvíce zaujala Dianina dcera Aneta. Ta je velmi otevřená a s ničím si nedělá těžkou hlavu. K mužům přistupuje ryze mužským způsobem a svým milencům (ano, množné číslo) nezůstává nic dlužna. Scény s ní jsou většinou erotické a její známí jsou jejích chováním šokováni. Upřímně řečeno, ona má schopnost šokovat i čtenáře.

 

Všechny postavy mají svoji minulost, svoje city, touhy a sny. Všichni protagonisté působí velmi reálně, což vyvolává otázku, co všechno Petra Nachtmanová ze své knihy prožila a co si vymyslela. Hrdinové „Azurových nevěr“ se setkávají i se svými dávnými láskami či dávnými hříchy. Jak už to bývá, minulost má sílu ovlivnit přítomnost i budoucnost. „Azurové nevěry“ jsou upřímné a někdy i cynické. Rozhodně to není červená knihovna, kde je od počátku jasné, jak příběh skončí.

 

Příběh vás vtáhne do děje hned na prvních stránkách. Nachtmanová si nepotrpí na dlouhé popisy a charakteristiky, nejdůležitější je pro ni svižné tempo příběhu. Děj posouvají dopředu dialogy, které vám mnohdy připomenou vaše vlastní rozhovory. Autorka se vyhýbá opakování výrazů a má doslova alergii na banální pojmenování. A tak „Azurové nevěry“ hýří originálními výrazy a jejich jazyk rozhodně není tuctový.

 

„Azurové nevěry“ jsou moderní román pro ženy, který uspokojí všechny čtenářky i čtenáře bez rozdílu věku a životních zkušeností. Kniha je vtipná, vzrušující a pravdivá. Petra Nachtmanová si nebere servítky a píše o tom, jaký je život ve skutečnosti.

 

Kniha Petry Nachtmanové Azurové nevěry vyšla v nakladatelství MOBA.

Autor: Veronika Černucká


přečteno: 5787x   komentářů: 1

Komentáře

kniha Azurové nevěry (Petra N.)    vloženo: 12. 10. 2014, 18:29:02

Pokud si budete chtít knihu koupit, můžete přímo u nakladatele na

http://shop.mobaknihy.cz/knihy/azurove-nevery

nebo jinde v eshopech!!!


Přidání komentáře:

Vaše jméno:

Váš e-mail: (pokud jej uvedete, zobrazí se)

Nadpis:

Text:

vyplňte kontrolní číslo
dvěstě osmdesát sedm:
(nechte prázdné)
ODESLAT

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4420x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4741x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5787x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4352x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4872x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
dvěstě osmdesát sedm:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018