hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Bludná sdělení - Sophie Hannah

2. listopadu 2016 10:57:07

Bludná sdělení - Sophie Hannah

Bylo by to komické, kdyby to ovšem nebylo tak hrozné. Tato slova „Bludná sdělení“ dokonale charakterizují. Psychologický thriller je plný absurdních situací a nutno podotknout, že Sophie Hannach se v něm parádně vyřádila. A tak zapomeňte na logiku a užívejte si šílený příběh, který působí jako z jiného světa.

 

Angličanka Sophie Hannah (1971) debutovala v roce 2006 románem, kterého se prodalo přes sto tisíc výtisků. Od té doby je stálicí na literárním nebi a kromě psychologických thrillerů ji proslavily příběhy s Herculem Poirotem. Její knihy vychází v desítkách jazyků a z každé knihy se stává mezinárodní bestseller. Jak už jsem naznačila, její „Bludná sdělení“ jsou v dobrém slova smyslu velmi výstřední. Hannah v nich spojila všechno, co je typické pro její knihy a co čtenáři (respektive čtenářky) zbožňují.

 

„Bludná sdělení“ jsou bláznivá, podmanivá a okouzlující. Propadnete jim už na prvních stránkách a rádi se necháte strhnout příhodami, které je lepší brát s rezervou. Ačkoliv je tu řada vodítek k úspěšnému vyřešení všech záhad, nemyslím, že by se to někomu podařilo. Zápletky jsou důmyslně propletené a autorka vám předhodí řadu falešných stop, nad kterými strávíte spoustu času. Hlavní zápletka působí vcelku rozumně. Hlavní hrdinka Nicki se připlete k vyšetřování vraždy, se kterou nemá na první pohled nic společného. To, co čtenář považuje za smůlu, je ale součástí plánu jisté bezcharakterní osoby.

 

V „Bludných sděleních“ se intrikuje, lže a manipuluje. Nevíte, kdo je padouch a kdo hrdina, a co hůř – nevědí to ani samotné postavy. Úvodní vražda působí tragikomicky a nikdo se zdravým rozumem by z indicií nedokázal vydedukovat, kdo vraždil a proč si vybral zrovna takovýto způsob. Nicki se nachází poblíž místa činu a kvůli řadě náhod je vtažena do vyšetřování. Postupně se však ukazuje, že Nicki není tím, za koho se vydává. I ona skrývá ve skříni řadu kostlivců a úzkostlivě střežených tajemství. Aktéři včetně Nicki se snaží zamlčet řadu drobností, ale pokaždé se semele něco, kvůli čemu se ocitnou ve hledáčku policie.

 

Tým detektivů přistupuje k případu psychologicky, a pokud máte rádi komplikované hypotézy typické pro klasické detektivky – hádanky, rozhodně si tady přijdete na své. Záhad přibývá, a až se přiblížíte ke konci, nebudete vědět ani to, jak se jmenujete. Jestli vám smím něco poradit, tak: vůbec nikomu nedůvěřujte. Ten, kdo vypadá podezřele, může být naprosto nevinný, a ten, kdo se tváří jako beránek, může být pěkný prevít. A je možné i to, že padouchové jsou mezi policisty.

 

Lidé v „Bludných sděleních“ nejsou často těmi, za které se vydávají, a hlavu vám zamotají i četné pseudonymy a přezdívky. V knize najdete prvky psychologického thrilleru, klasické detektivky, krimi i hororu. Něco připomíná komedii a věřte mi, že nejednou si položíte otázku, jestli je tohle vůbec možné. Autorka popustila uzdu fantazii, odhodila veškeré zábrany a díky tomu vytvořila originální a zábavný příběh, který se naprosto vymyká všemu, co jste dosud četli. Proto zahoďte předsudky, zapomeňte na veškerá očekávání a s chutí se pusťte do čtení.

Autor: Veronika Černucká


přečteno: 2884x   komentářů: 0

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4421x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4742x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5789x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4352x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4874x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
sedmset devadesát:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018