hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Pohádka o krásné dívce, která ke štěstí přišla

28. srpna 2015 04:36:00

kniha Selekce

Velmi ráda se díky této knize vrátím ke svým dívčím snům. No řekněte, která dívka si alespoň jednou nepřála potkat krásného prince, který se do ní zamiluje. Která z nás se aspoň jednou nechtěla stát princeznou?

 

Illenejský princ Maxon dospěl do věku, kdy si má najít partnerku, budoucí královnu. Podle tradice si vybírá dívku z lidu. Proto uspořádá Selekci. Z celé země vyberou 35 dívek, které nastěhují do královského paláce. Dívky tam budou žít a princ si z nich vybere svou vyvolenou.

Jednou z vybraných je i Amerika. O prince nestojí, zdá se ji nafoukaný a sobecký. Přesto se na nátlak své matky do Selekce přihlásí s nadějí, že vybrána nebude. Život v paláci se Americe nakonec velmi líbí, oceňuje jídlo, šaty a komfort. Jenže je tu ještě princ a houf soutěžících. Jak si s tím Amerika poradí?

 

Proč na mě máma musí tak tlačit? Copak není s tátou šťastná? Copak ho nemiluje? Proč pro ni není nic dost dobré? Proč nás pořád musí někam cpát?

Natáhla jsem se na svou proleželou matraci a snažila se utřídit si myšlenky ohledně Selekce. Nejspíš měla i své výhody. Nebylo by špatné aspoň chvíli dobře jíst. Navíc nehrozilo, že bych se do prince Maxona zamilovala, protože podle toho, co jsem viděla ve zprávách z Illejského kapitolu, by se mi ten kluk ani nelíbil.

 

Autorka Kiera Cass napsala bestseller. Měla výborný nápad a povedlo se jí i zpracování. Je dobře, že se nedala odradit neúspěchem své první knihy Siréna a pustila se do Selekce. Autorka na svých stránkách o sobě píše, že má ráda deserty a kancelářské potřeby a nenávidí saláty a létání.

 

Kniha ztělesňuje sen většiny z nás. Sen o lásce a bohatství. Amerika nesní o princi, chce svůj život prožít s milovaným mužem. Netouží po přepychu a pozornosti davů. Do výběru se přihlásí hlavně kvůli své rodině. Pomohlo by jim, kdyby ji vybrali mezi 35 účastnic Selekce a ona tím zajistila tolik potřebné peníze pro rodinu.

 

Amerika je krásná, chytrá a tvrdohlavá. Nemá ráda přetvářku a tak říká to, co si myslí, co na tom, že zrovna mluví s princem. Myslí si, že je proti kouzlu prince Maxona dokonale imunní. Občas by měla víc přemýšlet než mluvit, ale právě její bezprostřednost ji dělá tak skutečnou.

 

Princ Maxon mě dokonale okouzlil. Není to žádný nafoukaný panák, umí si udělat legraci sám ze sebe. Pokud mu o něco jde, dokáže za tím jít a vytrvat. Je odvážný, čestný, chytrý, zábavný…. Je vůbec možné si ho nezamilovat? Navíc, je taky bohatý a mocný, i když Americe je to docela fuk. Pro ni jsou důležitější jiné hodnoty. Chce být šťastná, ale je princ Maxon ten pravý?

 

Kniha je psaná čtivým stylem. Je vtipná, mnohokrát jsem se smála nahlas, hlavně při rozhovorech Ameriky a Maxona. Knihu jsem četla jako pohádku, modernější verzi Popelky, trochu přenesené do budoucnosti. Styl psaní je jednoduchý, ale to není na škodu. Knihu zhltnete jedním soustem. Bude mít tento příběh šťastný konec, nebo se do všeho ještě zaplete Aspen, první láska naší soutěžící?

 

Knihu jsem si opravdu užívala, četla se lehce a rychle. Myslím si, že je to ten pravý příběh pro každou romantickou duši.

 

CASS, Kiera. Selekce. 1. vyd. V Praze: CooBoo, 2014, 286 s. ISBN 978-80-7447-624-2.

 

 

Autorčin web: http://www.kniho.blogspot.cz/

Autor: Slavka Knihomolka


přečteno: 2275x   komentářů: 0

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4421x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4744x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5789x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4355x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4875x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
sto padesát šest:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018