hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Národní park Shete Boka na ostrově Curaçao

16. září 2015 14:04:00

Národní park Shete Boka na ostrově Curaçao

Milovníci přírody mohou počítat s tím, že na Curaçau zůstanou několikrát stát v němém úžasu. K několika zdejším jedinečným místům patří Národní park Shete Boka, ležící směrem na Westpunt. Park se pojí se severním pobřežím a můžete se zde projít po několika zpevněných cestách a dívat se na nádherné přírodní úkazy. Mimo jiné se nevyhnete pohledům na několika metrové vlny, narážející na kamenité pobřeží dnem i nocí.

 

Shete Boka – sedm zálivů

V překladu z místního papiamenta znamená skutečně „Shete Boka“ sedm zálivů. I průvodci tuto informaci podávají. Nicméně, nejspíše mají některé nepojmenované, protože turistům se ukazují čtyři z nich – Boka Pistol, Boka Kalki, Boka Tabla a Boka Wandomi. Jedná se o místa, kde se divoké vlny tříští o skály a vytvářejí různé jeskyně a skalní průrvy.

 

Národní park Shete Boka na ostrově Curaçao

Nejprve projdete okolo velkého leguána. Kromě tohoto maskota můžete spatřit i živé leguány, kteří se vyskytují po celém ostrově a můžete si na nich pochutnat v místních restauracích. Boka Tabla ukrývá jeskyni, poté půjdete dále a jednou budete muset jít dolů po přírodních kamenitých schodech a zase nahoru. Vzdálenější Boka Wandomi láká na úžasný přírodní most. Pokud je více větrno, dostane se vám menší spršky mořskou vodou. Když je voda divoká, uvědomíte si, že stačí málo a moře vás snadno spolkne jako malou rybku.

 

Celým parkem procházíte či projíždíte bez průvodce. Jedná se o naprosto bezpečné místo, pokud vás tedy nenapadne vlézt do moře na Boka Kalki, kde to skutečně svádí k aspoň malému vkročení do moře. V případě, že v den vaší návštěvy budou hodně velké vlny, stačí moment a zaboříte se po kolena do písku. A mořská síla vás klidně vtáhne ještě hlouběji...

 

Kromě cest pro pěší jsou k dispozici i cesty pro průjezdy aut, takže se nemusíte tolik nachodit. Park je celkem dost rozlehlý a připravte se na pořádně silné sluneční záření. Nezapomeňte si krém proti slunce, sluneční brýle a něco na hlavu. Myslím pokrývku hlavy, tablety budete polykat až po nezvládnutí velké dávky od slunce.

 

V parku mají svou chráněnou oblast želvy, pravidelně sem připlouvající. Nechybí zde ani studna a tři kopce – Seru Shon Meester, Seru Chal a Seru Braun.

 

Text a foto: © Petra Nachtmanová

 

Obsáhlá fotogalerie je na: http://countrypic.com/cs/article/1732-narodni-park-shete-boka-na-ostrove-curacao.html

Autor: Petra Nachtmanová


přečteno: 2070x   komentářů: 0

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 3813x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4149x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5191x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 3847x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4272x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
čtyřista třicet pět:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018