hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Mluvící kočky

10. listopadu 2013 01:07:29

Kočka s kotětem

„Mluvící kočka? Ne, žádná kočka nemluví!“ tak vám sebejistě odpoví každý, kdo doma nikdy žádnou kočku neměl, nebo jí málo naslouchal. Přitom kolem nás chodí spousty mluvících Mikešů, po kterých už od dětských let tajně toužíme.

 

Pes vycítí, když je pánovi ouvej, kočky nezůstávají pozadu, i když se to na první pohled nezdá. I zvířata jsou stejně jako lidé rozdílná. Kočky se tedy ve svých projevech odlišují. Pokud se ve vašem domě mihlo za život koček víc, jistě potvrdíte, že ne každá mňouká jako o závod. Jedny mňoukají, jen když něco potřebují, druhé tajnůstkářsky vrní, třetí by získala v mňoukání hlavní cenu v zemi Mňoulándie.

Od kočky se nikdy nedočkáte člověčí řeči, nikdy vás po ránu nepozdraví srozumitelným „ahoj“. Pokud budete kočce pozorně naslouchat a sledovat ji, časem se stanete pohotovým překladatelem do kočičí mluvy. Pak po probuzení při prvním střetu řeknete „Čau, kočko!“ a vás mazlíček normálně zamňoukne. Krátce, typicky pro ranní pozdrav.

 

Brzy moc dobře poznáte, co chce. Jinak mňouká, když chce najíst. Dokonce umí dát jasně najevo, ať jí nesypete ty zelené granule, že chce jen červené a hnědé. Umí si říct, že se chce koukat z okna nebo pustit na chodbu. Pokud rychle vystřelí z místa, kde má záchůdek, divně vrčí, pobíhá jak splašená a nakonec skočí na okno – jde o jasný příkaz: „Vyvětrejte!“

 

Jednou mne dost překvapilo, jak je kočka vytrvalá a nepřestane až drze mňoukat, dokud nedostane to, co chce. Dožaduje se něčeho v koupelně, kde má kočičí záchůdek. Začne se otírat o nohy a jemně mňouká. Něco chce. Zkusíte jí pustit vodu, kterou pije z kohoutku. Ne, to nebylo ono. Přemístí se blíž k záchůdku a mňouká zvláštním stylem. Něco se záchodem? Vybrat? Vždyť tam nic na vybrání není. I tak k její spokojenosti tam tedy zašmátráte a něco vyndáte. Ale stále není její přání splněno, a tak mňouká ještě víc a ještě víc se lísá. Následují další manipulace s kočičím záchodem. A nakonec se člověk dobere úspěšného výsledku - chtěla přisypat daleko víc směsi! Nejspíš, aby mohla ty svoje pyramidy s hovínky místo mumií nechat zapsat do Guinessovy knihy rekordů.

Autor: Petra Nachtmanová


přečteno: 2666x   komentářů: 0

Komentáře


Přidání komentáře:

Vaše jméno:

Váš e-mail: (pokud jej uvedete, zobrazí se)

Nadpis:

Text:

vyplňte kontrolní číslo
devětset dvacet tři:
(nechte prázdné)
ODESLAT

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 3733x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4069x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 4726x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 3796x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4182x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
devětset dvacet tři:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018