hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Štěnice - Ben H. Winters

6. září 2016 02:06:11

Štěnice - Ben H. Winters

„Štěnice“ jsou mistrně napsaný strhující příběh na pomezí hororu a psychologického thrilleru. Při jejich čtení vám bude běhat mráz po zádech a garantuji vám, že hezkých pár nocí budete spát s rozsvíceným světlem. Kniha se vám dostane pod kůži a vás budou pronásledovat myšlenky, jestli by se něco podobného nemohlo přihodit i vám.

 

Američan Benjamin H. Winters publikuje už nějakou dobu a jeho záběr je vskutku úctyhodný. Pracuje jako novinář, vyučuje tvůrčí psaní a kromě napínavých příběhů pro dospělé píše také dětské knihy a muzikály. Jeho romány se stávají bestsellery a Winters se může pochlubit i několika literárními cenami. „Štěnice“ českým čtenářům přináší nakladatelství Fragment, které v poslední době vydalo několik úspěšných detektivek.

 

Hlavní hrdinkou knihy je mladá maminka Susan. Ta se stará o tříletou dcerku a tajně sní o tom, že opráší svůj velký sen stát se malířkou. Kvůli tomu opustila dobře placenou práci v právní kanceláři, což je věc, kterou jí zazlívá manžel Alex. Ten je poměrně úspěšný komerční fotograf a na první pohled se zdá, že by své rodině snesl modré z nebe. Příběh začíná ve chvíli, kdy se Susan rozhodne, že potřebují větší bydlení. Alex je zpočátku proti, ale manželčino nadšení jej strhne a oba společně navštěvují byty k pronájmu.

 

Jednoho dne jim padne do oka inzerát nabízející dvoupatrový byt v luxusní čtvrti. Majitelka za něj požaduje směšnou sumu, a když se společně vydají na prohlídku nemovitosti, jsou okouzleni nejen bytem, ale i budoucí bytnou. Andrea je stará noblesní dáma, která miluje děti a která nikterak neskrývá, že by chtěla, aby se k ní Susanina rodina nastěhovala. Plácnou si a zpočátku vypadá vše idylicky. Susan ale začíná trpět nočními můrami a její podvědomí jí říká, že tu něco není v pořádku.

 

Dům sleduje tajemný muž, místnostmi se ozývají děsivé zvuky a v jednom z pokojů jsou krvavé cákance. Občas je tu nesnesitelný zápach, a když Susan zjistí, kdo tu pomáhá jako údržbář, je doslova zděšená. Od lidí se dozvídá historky spojené s domem a postupně jí dochází, že její noví známí skrývají temná tajemství. Susan (ani čtenář) netuší, komu věřit, a i když vám autor nabídne všechna vodítka ke správnému vyřešení záhad, budete tak ochromeni strachem, že se na nějaké dedukce nevzmůžete.

 

Fajn je, že je tu řada falešných stop a že si Winters dal záležet na tom, aby vás dokonale zmátl. Podobných příběhů už byla napsaná celá řada, ale autor s tím počítá. Jeho příběh je neobvyklý, originální a inteligentní. Na konci uvidíte, že věci dávají smysl a že všechno do sebe zapadá jako dílky skládanky. Autor míchá různé žánry a bere si z nich to, co se mu hodí pro příběh, který vás přiková k židlím.

 

Ony titulní štěnice tu mají velkou roli, ale vy až do poslední chvíle nebudete tušit, co jsou zač a odkud se vzaly. Ano, najdete tu několik možných vysvětlení, ale každé z nich pochází z úst nějakého protagonisty a ty je lepší brát s rezervou. Susan kolem sebe vidí štěnice, ale otázka je, zda je vidí i ostatní. Hodně lidí lže a je možné, že zcela upřímná není ani Susan.

„Štěnice“ jsou nejen napínavé, ale i pěkně krvavé (a místy nechutné) čtení pro silné povahy. Pokud máte rádi detektivky nebo horory, rozhodně si přijdete na své.

Autor: Veronika Černucká


přečteno: 2167x   komentářů: 0

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4321x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4650x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5696x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4266x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4779x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
devadesát:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018