hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Pusinka - Sophie Hannah

11. října 2016 06:22:00

Pusinka - Sophie Hannah

Umíte si představit, že by vaše dítě nebylo vaše? Alice na chvíli opustí dům, a když se vrátí, v postýlce její dcery leží cizí holčička. Už to je dost hrozné, ale ještě příšernější je, že Alici, která přichází o rozum, nikdo nevěří. „Pusinka“ je skvělý psychothriller, při jehož čtení vám bude běhat mráz po zádech.

 

Sophie Hannah opět prokázala, že je skvělou vypravěčkou, která dokáže své čtenáře doslova přikovat k židlím. Hlavní roli svěřila pětatřicetileté Alici, která se provdala za bohatého Davida, dědice pohádkového majetku. Po svatbě se mladý pár nastěhuje do domu Davidovy matky, která se obětavě stará o Davidova syna z prvního manželství. Alice otěhotní a my se s ní setkáváme ve chvíli, kdy je týden po porodu.

 

Přestože Alice trpí bolestmi po císařském řezu, přijme nabídku své tchyně, aby navštívila prestižní welness centrum poblíž jejich domu. Alice odjede, aby se v centru zaregistrovala, a svou dcerku Florence nechá doma pouze s Davidem. Když se vrátí, stane se něco příšerného. V kolébce její dcery leží cizí holčička. Alice ztropí hysterickou scénu, vyžaduje zásah policie a nechápe, proč je David tak klidný. Zatímco ona omdlévá hrůzou, její manžel tvrdí, že k žádné záměně nedošlo a v postýlce leží jejich Florence.

 

Alice zburcuje policii a případu se proti své vůli ujímá mladý policista Simon. Když Simon Alici poprvé spatří, zamiluje se do ní, což je věc, která vyšetřování pořádně zkomplikuje. Simon je ve vyšetřování únosů nováčkem a nyní neví, komu věřit. Má pravdu zoufalá matka, nebo její racionální a chladný manžel? Problémů přibude, když se do záležitosti vloží ještě tchyně. Hannah na malé ploše rozehrává intimní drama plné bolesti a utrpení. Aktéři musí existovat vedle sebe a ani jeden z nich si neuvědomuje, že se mezi ně vkrádá zlo.

 

Tragédie obnažuje jejich charaktery a na povrch vyplouvají jejich nejhorší vlastnosti. A protože jsme v detektivce, k záměně dítěte se přidruží několik dalších záhad. Alice pátrá po své dceři, čelí dusné atmosféře doma a do toho se připlete k vyšetřování zločinů, mezi kterými nechybí dokonce ani vražda. Alice je šílená hrůzou ze ztráty dcery, a když ji okolí přesvědčuje o tom, že se chová iracionálně, neví, komu má věřit.

 

 

Její tchyně se snaží být nestranná a Alice nechápe, proč se k ní někteří policisté chovají s neskrývanou nenávistí. Hannah s vámi ústy svých hrdinů jedná upřímně, ale přesto není vůbec poctivá. Dost věcí je tu dvojsmyslných, a až na konci zjistíte, jak to celé bylo, budete žasnout nad tím, jak rafinovaně vás dokázala oblafnout. V „Pusince“ se jí povedl geniální husarský kousek, který by jí mohli závidět všichni autoři detektivek. Autorčino psaní je návykové, a když si přečtete jednu knihu, budete si chtít přečíst všechny. Fajn je, že každý příběh je jiný, a Hannah je naprosto nepředvídatelná autorka. Ostatně i „Pusinka“ dopadne úplně jinak, než budete čekat.

Autor: Veronika Černucká


přečteno: 2435x   komentářů: 0

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4321x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4650x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5696x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4266x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4779x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
pětset devadesát čtyři:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018