hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Duhový cirkus - Petra Neomillnerová

23. května 2016 03:13:43

Duhový cirkus - Petra Neomillnerová

Které dítě by nemělo rádo cirkus? Klauni, zvířátka, balónky, pestré barvy, smích. Vždy, když do města přijede cirkus, je to malý svátek. Děti se radují a i dospělí mají hned lepší náladu. To je důvod proč jsem tak ráda sáhla po knížce Petry Neomillnerové Duhový cirkus.

 

Jde o krásnou barevnou knížku. Příběh holčičky Mii, jejímž domovem je cirkus a každodenní vystupování je pro ni rutinou. Holčička nejen že umí salta a chůze po laně pro ni není žádný problém, navíc má otevřené srdíčko plné lásky. Má ráda zvířátka, ale i lidi. Pokud je někdo smutný, snaží se ho Mia rozveselit. S velkou vervou se pustí i do vysvobození Prince – opuštěného psa, kterého najde při své procházce po městě.

 

Tvořit pro děti je velmi těžké. Děti vždy řeknou, co si myslí a pokud se jim kniha nelíbí, dají to vědět. Nedívají se na jméno autora ani na hodnocení, zajímá je jen výsledek, který se jim buď líbí, nebo ne. Příběhy pro děti musí mít náboj, nezajímá je poučení, ale poetičnost příběhů. Musí být vyprávěny jednoduše a přímo, tak aby jim rozuměli malí čtenáři.

 

„Cirkus, cirkus je!“ vyhrává vesele reproduktor, zavrtím se v postýlce. To já jedu, já jsem ten cirkus a moje maminka vyhrává v našem autě veselé písničky. Cirkus jsme my – já, máma, táta, strejda David, teta Denisa a skorobabička Táňa. Taky poník Jája, pudlové Trixi, Boxi a Pixy, pak mámina jezdecká kobylka Sněžná, které máma občas říká Něžná a občas „ty potvoro“, a papoušek Toto, kterému někdy říkáme „ty potvoro“ všichni, protože nás ráno budí křikem. A taky naše auta, pestře pomalované karavany, domky na kolečkách. V nich bydlíme, i když pokaždé někde jinde. A kde bydlíme my, tam je veselo."

 

Jde o krásný příběh plný lásky, šíření dobré nálady a porozumění. Autorka nalezla ten správný jazyk, který se bude líbit nejen dětem, ale i jejich rodičů, kteří jim budou knížku číst. Díky knize navíc děti pochopí, jak se mají ke zvířátkům a k lidem chovat a že ne každý, kdo křičí je zlý. Možná je jen velmi smutný, třeba ho stačí pohladit a je z něho kamarád.

 

Duhový cirkus je velmi krásně graficky ztvárněná knížky. Veselé obrázky krásně dokreslují příběh. Děj doplňují písničky od Štěpána Uhlíře, v knize najdete nejen text, ale i noty. Můžete si je s dětmi zahrát a zazpívat.

 

Stejně jako cirkus, dokáže zlepšit náladu i tato krásná kniha. Pobaví se nejen vaše děti, ale i maminky a tatínkové.

 

NEOMILLNEROVÁ, Petra. Duhový cirkus. Ilustrace Olga Franzová. Praha: Albatros, 2015. ISBN 978-80-00-03894-0. Str.5

Autor: Slavka Knihomolka


přečteno: 2468x   komentářů: 0

Komentáře


Přidání komentáře:

Vaše jméno:

Váš e-mail: (pokud jej uvedete, zobrazí se)

Nadpis:

Text:

vyplňte kontrolní číslo
sedmset dvacet dva:
(nechte prázdné)
ODESLAT

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4321x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4650x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5696x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4266x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4779x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
sedmset dvacet dva:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018