hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Tý potvoře to nedaruju: Lucy Sykesová, Jo Piazzaová

19. dubna 2016 01:18:00

Tý potvoře to nedaruju: Lucy Sykesová, Jo Piazzaová

„Tý potvoře to nedaruju“ je humorný román z prostředí módního časopisu. Je to vlastně takový „Ďábel nosí Pradu“ naruby. Bestií je tady mladičká ambiciózní dívka a tou šikanovanou je čtyřicetiletá šéfredaktorka. Kniha je skrz naskrz aktuální a vy v ní nejspíš najdete sami sebe. Autorská dvojice si vzala na paškál nešvary dnešní doby a vy nebudete vědět, zda se smát nebo plakat.

 

Obě americké autorky mají bohaté zkušenosti ze světa módy i médií. Lucy Sykesová je stylistkou, redaktorkou a módní ředitelkou exkluzivního ženského časopisu. Jo Piazzaová je šéfredaktorkou magazínu a pravidelně přispívá do novin a časopisů. Pro Sykesovou je „Tý potvoře to nedaruju“ prvotina, Piazzaová má za sebou již několik úspěšných knih. Hlavní hrdinkou knihy je Imogen Tateová, šéfredaktorka prestižního měsíčníku Glossy.

 

Imogen se vdávala po třicítce, její manžel je úspěšný státní návladní a společně vychovávají dvě malé děti. Imogen miluje módu, ráda utrácí za hezké věci a ve světě tištěných médií je jako ryba ve vodě. Má pokrokové názory a je tou, která udává směr. S touto Imogen se ztotožní všechny mladé čtenářky, které jsou buď jako ona, anebo se snaží, aby takové byly. Imogen onemocněla rakovinou, prošla si chemoterapií a přišla o obě prsa. To je naopak věc, díky které jí porozumí čtenářky s dřívějším datem narození.

 

Imogen se vrací do práce a nestačí se divit, co se za šest měsíců její nepřítomnosti změnilo. „Její“ vypiplaný časopis přestal existovat na papíře a funguje pouze jako internetový magazín. Aplikaci má na starosti ambiciózní Eva, která kdysi pracovala jako Imogenina asistentka. Eva obměnila redakci, vyházela staré a drahé dinosaury a nabrala mladé dívky, které mají za úkol komunikovat na sociálních sítích. A tak všichni chatují, fotí selfie, tweetují a Imogen z toho jde hlava kolem.

 

Imogen nehoví moderní technice a to ještě netuší, že Eva je rozhodnutá udělat všechno, aby ji vyštípala z její funkce. Imogen je rozčarovaná, zklamaná, ale přesto se rozhodne bojovat, protože ví, že má časopisu co nabídnout. Imogen a Eva jsou jako bílá a černá a jejich souboj je souboj mezi dobrem a zlem. Celý román je okořeněný humorem, a i když se tu najdou smutné pasáže, jeho celkové vyznění je optimistické. Eva je mrcha, která ve světě literatury nemá obdoby, ale její eskapády a zlomyslnosti vás nejspíš pobaví.

 

Autorky jsou jízlivé, sarkastické a svět sociálních sítí dokážu zesměšnit několika slovy, aniž by na něj jakkoliv útočily. V tomto příběhu se střetává starý svět s novým a kniha funguje jako úžasná sociální sonda. Dozvíte se, jak to hodí ve světě módních časopisů, a možná přijdete o některé iluze a naivní představy. Autorky používají moderní jazyk sociálních sítí, který je plný neologismů a zkratek. Ale nemusíte se bát, že byste něčemu nerozuměli. Vaší průvodkyní totiž bude Imogen, která je ještě větší technický antitalent než vy.

 

„Tý potvoře to nedaruju“ je kniha pro všechny milovníky módy a módních časopisů. Vychutnají si ji ale i ti, kteří mají rádi moderní pohádky, a zaručeně ji ocení ten, kdo má rád jízlivé hlášky a sarkasmus.

Autor: Veronika Černucká


přečteno: 2099x   komentářů: 0

Komentáře


Přidání komentáře:

Vaše jméno:

Váš e-mail: (pokud jej uvedete, zobrazí se)

Nadpis:

Text:

vyplňte kontrolní číslo
třista čtyřicet dva:
(nechte prázdné)
ODESLAT

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4321x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4650x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5696x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4266x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4779x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
třista čtyřicet dva:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018