hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Madam Picasso: Anne Girardová

12. dubna 2016 12:21:04

Madam Picasso: Anne Girardová

Baví vás klepy ze života slavných? Obdivujete obrazy Pabla Picassa? Nebo si „jen“ chcete přečíst dojemný příběh o osudové lásce? Pak si přečtěte román „Madam Picasso“, který A. Girardová napsala na základě historických podkladů. Vztah nejslavnějšího malíře 20. století a chudé švadlenky z Polska netrval nijak dlouho, ale o to byl intenzivnější.

 

Kniha vás zavede do Paříže před první světovou válkou. Tedy do doby, kdy se francouzská elita scházela ve vyhlášeném kabaretu Moulin Rouge. Eva Gouelová se do kabaretu dostane díky svým šikovným prstům a dobrým nápadům. Do Paříže se přistěhovala z Polska, kde od své maminky odkoukala rozličné triky švadlen. Zpočátku se jí v práci nedaří, ale později se to změní díky slavné a marnivé herečce Mistinguett.

 

Eva jednoho dne zahlédne mezi diváky muže, který ji na první pohled fascinuje. Španěl Pablo Picasso je na vrcholu tvůrčích sil a jeho jméno zná ve Francii každý. Evu Picasso přitahuje a ona touží po seznámení, aniž by věděla, kdo je jejím vyvoleným. Náhoda tomu chce, že se spolu ti dva setkají na výstavě obrazů. Eva je upřímná a bystrá dívka, a i když není Picassovým typem, slavný malíř jí je okouzlen. Pozve ji do svého ateliéru, kde se poprvé pomilují. Picasso má pověst chlípného zhýralce, ale na Evě je něco nevinného, co ho dostane do kolen. Dívka se ráno vytratí a on si musí přiznat, že po ní touží ještě víc.

 

„Madam Picasso“ je sice příběh o lásce, ale není to červená knihovna, kde je vše idylické. Díky tomu je příběh uvěřitelný a vy nemáte pocit, že jsou hlavní hrdinové pouze papíroví panáci. Eva touží po vztahu s Picassem, ale záhy zjistí, že žije v dlouholetém volném vztahu s nádhernou ženou. Dotyčná je ale vdaná, a tak si Eva umíní, že zaujme její místo a stane se „madam Picasso“. Postavy v knize se vyvíjí a vyvíjí se i jejich vzájemné vztahy. Paříž je plná falše a intrik, přičemž nikdo nevěří tomu, že by se mohl morálně zachovat někdo, jako je Picasso.

 

Eva se trápí nejen kvůli svému milenci, ale i dávnému příteli, který ji miluje a chtěl by se s ní oženit. Dívka bojuje proti předsudkům a musí čelit nebezpeční ze strany Picassovy zhrzené milenky. Kromě těchto aktérů najdete v románu množství známých jmen ze světa literatury a umění a díky tomu může kniha sloužit jako čtivá učebnice dějepisu. Styl vyprávění je prostý, objektivní a rozhodně v něm není nic patetického. Autorka popisuje život takový, jaký je, a vyhýbá se líbivým řečičkám a klišé.

 

Román možná neskončí tak, jak byste čekali, ale zaručuji vám, že se vám vryje pod kůži a vy ho jen tak nepustíte z hlavy. Eva je typ ženy, kterou si snadno oblíbíte a budete jí držet palce. Otázkou je, zda jí budete přát to, aby se za Picassa provdala, nebo se s ním rozešla. Věci tu nejsou černo-bílé a vy budete mít nad čím přemýšlet.

Autor: Veronika Černucká


přečteno: 2159x   komentářů: 0

Komentáře


Přidání komentáře:

Vaše jméno:

Váš e-mail: (pokud jej uvedete, zobrazí se)

Nadpis:

Text:

vyplňte kontrolní číslo
sto osmnáct:
(nechte prázdné)
ODESLAT

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4321x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4650x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5696x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4266x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4779x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
sto osmnáct:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018