hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Máte rádi příběhy o výjimečné lásce? Pak se určitě pusťte do čtení.

25. listopadu 2015 17:51:00

Pokud zůstaneš

Jeden takový nám nabídla spisovatelka Courtney Coleová v knize, Pokud zůstaneš. V našem životě často nedáváme city najevo, nebo se nám vytrácí. Je dobré si občas připomenout sílu lásky. Tak proč to neudělat s dobrou knihou.

 

Potkali se za zvláštních okolností, Mila zachránila Paxovi život, když se předávkoval drogami. Co se odehrálo pak, je klasický příběh. Zamilovali se. On zlobivý hoch, ona hodná holka. Courtny Cooleové však takhle zjednodušené pojetí příběhu nestačilo. Přidala do knihy zápletku s minulostí, kdy se snažíme zjistit důvod Paxových nočních můr. Proč se kluk, který má vše, snaží sám sebe otupit drogami, aby nemusel nic cítit a na nic myslet.

 

Autorka Courtny Cole žije nedaleko Chicaga, byla vyhlášena New York Times a USA Today jako nejprodávanější romanopisec. Svou lásku ke knihám získala už v dětství, kdy přečetla velké množství knih a pokud se jí nelíbil konec některé z nich, napsala si konec vlastní. K jejím knihám přistupují lidé různě. Buď jim úplně propadnou, nebo je kritizují.

 

Než o tom stihnu přemýšlet dál, objeví se vedle zmačkaného vzkazu špička boty. Odlepím pohled od země a uvidím, že tu stojí nějaká holka. Hledí na mě jasnýma zelenýma očima a drží vázu kytek.

 

A je proklatě krásná.

Hned se mi z ní stáhne žaludek. Ty vole!

Je drobná, s dlouhými tmavými vlasy přehozenými přes rameno a jasně zelenýma očima lemovanýma hustými černými řasami. Pleť má světlou a zářivou. Ale proč si všímám její pleti, když má tak úžasný dekolt? Dá mi práci odtrhnout pohled od jejích plných pevných koz a dívat se jí do očí.

 

Usmívá se na mě širokým bílým úsměvem. Nádherně se usmívá. [1]

 

Pax je synáček vlivného právníka a navíc po smrti matky spolumajitelem velké společnosti, z čehož mu plynou slušné finanční zisky. Místo toho, aby své výhody využíval, pohybuje se ve velmi pochybné společnosti a obklopuje se ženami, které jsou ochotné za trochu fetu udělat cokoli. Najednou potká Milu, zdravou, sebevědomou dívku, která má jasný pohled na svět.

 

Kniha se mi velmi dobře četla. Zhltla jsem ji za jediný den. Přemýšlela jsem čím to je, protože děj mě nijak moc nenadchnul, některé erotické scény se mně vůbec nelíbily. Připomínaly mi knihu Padesát odstínů šedi. Tím nechci říct, že autorka opisovala, jen je to dost podobné. To že se kniha dobře čte, je nejspíš autorčiným stylem psaní, je tak přirozený jako běžná řeč. Příběh je sice velmi předvídatelný, přece jenom pár - zlobivý kluk a hodná holka jsme tu už měli. Nicméně autorka se snaží příběh ozvláštnit psychologickou zápletkou a hledáním tajemství z minulosti. Kniha si nehraje na žádný literární zázrak, jde o oddechovou četbu, která má hlavně pobavit.

 

Z postav jsem měla asi raději Paxe. Byl to sice zlý kluk, ale nehrál si na ublíženého, veškerou vinu za své prohřešky bral na sebe a byl si vědom, že je to jeho chyba. Mila se mi zdála až neskutečně vzorná. Potkáte v dnešní době takhle vzornou holčičku, která nepije, nekouří, plní všechny své závazky. Nemá v podstatě žádné chyby. Proto bych dala rozhodně přednost Paxovi i s jeho omyly a úchylkami. Možná by nebylo na škodu, nějakou vadu dát i Mile, aby byl pár víc vyrovnaný.

 

Pokud se chcete pobavit, třeba na cestě vlakem, nebo zabít dlouhou chvíli, pusťte se do knihy Pokud zůstaneš. Je to příjemné čtení, ve kterém najdete lásku a pátrání po minulosti i erotiku.

 

[1] COLE, Courtney. Pokud zůstaneš. Vyd. 1. Praha: Ikar, 2014, 277 s. ISBN 978-80-249-2522-6.

 

 

Autor: Slavka Knihomolka


přečteno: 2378x   komentářů: 0

Komentáře


Přidání komentáře:

Vaše jméno:

Váš e-mail: (pokud jej uvedete, zobrazí se)

Nadpis:

Text:

vyplňte kontrolní číslo
padesát osm:
(nechte prázdné)
ODESLAT

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4321x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4650x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5696x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4266x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4779x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
padesát osm:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018