hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Na hradě Bradě - krátké komiksové příběhy pro děti

29. října 2015 11:48:00

Na hradě Bradě

Jako malá holka jsem milovala komiksové příběhy. Nacházela jsem je v různých časopisech a vycházeli na pokračování. Mámu jsem vždy uprosila, aby mi je kupovala. Proto, když se mi dostala do ruky kniha komiksů Na hradě Bradě, tak jsem se do ní hned pustila. Je pravda, že už mi není devět, ale i tak se mi dobrodružství sourozenců Bertíka a Bibi, kteří tropí lumpárny na hradě svých rodičů, moc líbila.

 

Jedná se o velmi krátké příběhy, doprovázené veselými obrázky. Bertík a Bibi vyvádí různé neplechy spolu s prapradědečkem - duchem například vyženou falešného učitele, nebo napraví ustrašeného čerta. S tetou Čárovou se učí různá kouzla a kdykoli potřebují informace, sáhnou po hradní kronice. Hradní pán baron Barnabáš a jeho paní baronka Berta mají se svými dětmi neskonalou trpělivost.

 

Duo Klára Smolíková a Honza Smolík mají na svém kontě už pár publikací. Krásné ilustrace doprovází vtipné a taky poučné krátké příběhy. Opravdu je perfektní co vše si dovedou vymyslet. Klára Smolíková je původním povoláním učitelka a tak má k dětem blízko a na jejích knihách to jde vidět.

 

Pokud se snažíte přimět děti číst, mít vztah k psanému slovu, můžete začít třeba těmito komiksovými příběhy. Děti se pobaví a rozhodně je nebudete nudit. Pokud máte malé dítko, určitě si je můžete začíst číst spolu a později se k nim určitě vrátíte. Pak už ale bude dítě číst vám. Tím, že jsou texty krátké a příběh je dokreslen obrázky, děti se při čtení baví.

 

Obrázky jsou krásné a barevné. Moc se mi líbilo, jak zdařile dokreslují daný příběh. V kresbách převládají pestré barvy, což upoutá pozornost malého čtenáře. Moc se mi líbily i mapy na začátku knihy, kde je zobrazeno okolí hradu Brady, městečko Podbradí, chaloupka tety Čárové, rybník Podbraďák atd. Graficky se jedná o velmi zdařilou knihu.

 

Bertík a Bibi se snaží udělat vše správně, někdy si chtějí jen ulehčit práci, jindy se snaží zažít co nejvíc legrace. Ne vždy se jim to povede. Děti se rozhodně nebudou při četbě bát i když se zde vyskytují různé strašidla, vodníci, jeden ustrašený čert atd. Autorům jde hlavně o pobavení a poučení malého čtenáře.

 

Pokud máte rádi komiks a chcete se vrátit do svých dětských let, rozhodně si pořiďte knihu Na hradě Bradě. Můžete si zpříjemnit chvíle se svými dětmi a zavzpomínat si na své dětství.

Autor: Slavka Knihomolka


přečteno: 2607x   komentářů: 0

Komentáře


Přidání komentáře:

Vaše jméno:

Váš e-mail: (pokud jej uvedete, zobrazí se)

Nadpis:

Text:

vyplňte kontrolní číslo
třista dvacet:
(nechte prázdné)
ODESLAT

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4321x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4650x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5696x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4266x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4779x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
třista dvacet:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018