hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Butik Astor Place: Stephanie Lehmannová

27. dubna 2016 14:07:00

Butik Astor Place: Stephanie Lehmannová

„Butik Astor Place“ je strhující román o vášni, emancipaci a o módě. V příběhu se prolínají dvě dějové linie a vy můžete sledovat osudy dvou hrdinek. Amanda je skrz naskrz moderní žena, kdežto Olive si musí teprve vybojovat své místo na slunci. V příběhu nechybí láska, intriky a řada překvapení.

 

Autorka Stephanie Lehmannová žije a pracuje v New Yorku, do kterého umístila děj svého románu. Vychází ze skutečných historických událostí a v její knize figurují existující místa i postavy. „Butik Astor Place“ obsahuje dobové černobílé fotografie a i díky nim vám nebude dělat problém vžít se do děje. Lehmannová vystudovala literaturu a živí se jako učitelka tvůrčího psaní. Na její próze je to znát. Každá věta je vypilovaná do nejmenšího detailu a nic tu nechybí ani nepřebývá.

 

Hlavní postavy jsou tady dvě a záleží jen na vašem vkusu, která z dam vám bude sympatičtější a bližší. Amanda vlastní butik Astor Place v New Yorku, který se specializuje na retro módu. Amanda miluje šaty, spodničky a dobu, kdy ženy ještě byly ženami. Poprvé se s ní setkáváme ve chvíli, kdy si jde prohlídnout staré oblečení k téměř stoleté bohaté dámě. Při prohlížení jejích svršků najde deník, kvůli kterému ji čeká řada bezesných nocí.

 

Olive přichází roku 1907 do New Yorku, kde si chce splnit svůj sen, stát se nákupčí velkého obchodního domu. Olive je hýčkaná dceruška milujícího otce, který si nepřeje, aby jeho jediné dítě pracovalo a nosilo domů mzdu. V Americe vypukne hospodářská krize a Olive se ocitá na dně. Její život se změní z idyly na tragédii a na ní je, aby se poprala s osudem. Ačkoliv je pro ni nejdůležitější kariéra, nezanedbává ani své přátele a ctitele.

 

Tuto historickou linii si zamilují zejména ti, kteří rádi čtou o starých časech, a zajímá je, jaké bylo tehdy postavení žen. Hezky a čtivě jsou tady vylíčené vztahy mezi různými společenskými třídami a Lehmannová vám zprostředkuje víc informací než učebnice dějepisu. Její román budete hltat a zaručuji vám, že ho neodložíte, dokud nebudete na konci. S problémy se potýká i Amanda. Té hrozí výpověď z nájmu a vrásky jí dělá i ženatý milenec, který se ne a ne rozvést.

 

Ačkoliv obě ženy dělí obrovská propast, jejich životy jsou jistým způsobem propojené. Amanda se pouští do téměř detektivního pátrání, při kterém jí bude běhat mráz po zádech. Nečekejte kýčovitou červenou knihovnu, ale připravte se na pěkně drsné čtení. Humor se tady střídá se smutkem a naděje s melancholií. Lidé se tu radují, ale i smutní, a několik postav se nedožije konce příběhu.

 

„Butik Astor Place“ je inteligentní a napínavý příběh o silných a cílevědomých ženách, které se nechtějí nechat zlomit okolnostmi ani předsudky. Amanda i Olive touží po štěstí, i když to má u každé z nich jinou podobu.

 

Lehmannová miluje své město, miluje romantické oblečení, ale především miluje lidi. Její kniha je naléhavá, vášnivá a vám uvízne v hlavě, ať už chcete, nebo ne. Pokud máte rádi silné příběhy plné emocí, pak by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti.

 

Autor: Veronika Černucká


přečteno: 2138x   komentářů: 0

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4321x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4650x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5696x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4266x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4779x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
dvěstě devadesát tři:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018