hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Zmizelá od Gillian Flynnové

4. dubna 2016 21:23:35

Zmizelá od Gillian Flynnové

Skutečné vztahy mezi manžely nemusí být vždy ideální, i když na první pohled takové jsou. Na veřejnosti je přece vše jiné, než v soukromí. Přesně takový je pár z knihy Zmizelá od Gillian Flynové.

Amy a Nick, dokonalý pár. Ona, krásná, chytrá a navíc bohatá žena, za kterou se každý muž otočí. On pohledný, vtipný muž, trochu roztomile roztržitý, po kterém touží každá žena. Zdálo by se, že jsou pro sebe stvořený. Milují se, mají stejný smysl pro humor, budují si své šifry, kterým rozumí jen oni dva a pomocí kterých se dorozumívají. Ale vše asi nebude tak ideální, jak se zdá. V den pátého výročí svatby Amy zmizí. Dům je přeházený, ale nic nechybí. Začíná vyšetřování. Bohužel všechny stopy ukazují na Nicka. Zabil svou ženu?

 

„O víkendu si spolu v posteli povídáme, jsme zachumláni do čtyř vrstev přikrývek a tváře máme pod žlutým přehozem prozářeným sluníčkem krásně teplé. I prkna v podlaze jsou ve veselé náladě: dvě z nich na nás pokřikují, když přecházíme ke dveřím. Hrozně se mi to líbí, jsem ráda, že je to tu jen naše, že si tu krásně žijeme pod starožitnou stojací lampou, mám ráda ten ne moc povedený keramický hrníček, který stojí vedle naší konvice na kávu, nepijeme z něj, na dně leží kancelářské sponka. Celé dny jen přemýšlím nad tím, čím bych mu udělala radost – třeba mu běžím koupit mátové mýdlo, které mu vklouzne do ruky jako teplý kamínek, nebo sháním plátek pstruha a pak mu ho připravím a pak předložím jako ódu na časy, kdy z loďky na řece chytal ryby.“

 

Není všechno zlato, co se třpytí a o vztahu dvou lidí to platí dvojnásob. Milují se, ale pak se něco změní. Stačí pár stresujících okolností, jako ztráta zaměstnání, nemoc, stěhování, finanční problémy a vše je jinak. Okolí změnu nezaznamená, pořád je tu ta krásná Amy a okouzlující Nick, ale mezi partnery už to není jako dřív. Něco se změnilo a oni už se přestali snažit.

 

Postavy pro mě byly dokonalou záhadou. V průběhu textu se vyvíjely postupně s množstvím získaných informací. Vše bylo dokonale promyšleno, všechno do sebe nakonec perfektně zapadlo a přitom jste se k pravdě propracovávali velmi pomalu a jen po přesně dávkovaných částech. Za každou větou, musíte přemýšlet, jak je to doopravdy. Míchají se představy a skutečnost. Kdo má pravdu a kdo lže?

 

Nejvíc mě zklamal konec knihy. Samozřejmě nebudu prozrazovat zvraty v ději ani závěr, to není záměrem. Vždy mi byl sympatičtější Nick, zdál se mi přirozenější i se svými zápornými vlastnostmi, než, pro mě nepřirozená, a vše přehánějící Amy. Kniha se velmi dobře čte. Možná z počátku je to trošku nudné, vše se zdá celkem jasné, ale po prvních stránkách vás děj vtáhne a už do konce nepustí. Trnete, co dalšího se stane, co vyplave na povrch. Tušíte, že to ještě není všechno, že se ještě něco přihodí. Každopádně si čtení užijete.

 

Od Gillian Flynové už jsem četla knihu Temné kouty. Je fascinující, jak umí tato autorka skládat slova. Jako by měla nějakou zvláštní moc, která způsobí, že vás slova pohladí. Skládá zápletky tak, aby Vás dokonale vtáhla do děje a šokovala tím, jak to se děj zamotává. Vše má výborně promyšlené, nenajdete ani jeden dílek, který by do skládačky nepatřil.Už dlouho mě kniha tak nebavila. Musela jsem číst a číst, abych zjistila, jak to všechno Nick vyřeší.

 

Kniha Zmizelá, Vás do sebe vtáhne a nepustí ani po jejím přečtení. Jak to bylo dál? FLYNN, Gillian. Zmizelá. Vyd. 1. Praha: Knižní klub, 2013. ISBN 978-80-242-4109-8.

Autor: Slavka Knihomolka


přečteno: 2208x   komentářů: 0

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4321x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4650x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5696x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4266x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4779x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
pětset třicet tři:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018