hledání 

Magazín Sova - autorka Petra Nachtmanová

Nikdy - Táňa Keleová-Vasilková

25. ledna 2016 11:19:20

kniha Nikdy

Myslíte si, že máte spokojený život? I Katka v knize Nikdy od Táňi Keleové-Vasilkové si to myslela, jediná chvilka změnila všechno, v co věřila a ona se s tím musela vyrovnat.

 

 

Katka je spokojená zralá žena. Má krásnou dceru, velký dům s její opečovávanou květinovou zahradou a manžela, kterého nadevšechno miluje. Je vdaná dvacet let, a svůj život zcela podřídila přáním svého muže. Vytvořila mu dokonalý domov s veškerým komfortem. Vzdala se své práce, svých přátel i koníčků. Celý její život patří jen a pouze její rodině. Jak se vyrovná s tím, že si její muž našel mladší ženu, do které se zamiluje a navíc si s ní pořídí dítě. Dokáže se vyrovnat s takovou ztrátou?

 

 

„Stalo se to během jediné vteřiny. Jeden okamžik bylo všechno, jak má být, a pak stačilo pár slov a můj svět se zhroutil jako domeček z karet. Mé štěstí zalila přívalová vlna s obrovskou ničivou silou a já seděla u stolu v kuchyni náhle celá zpocená, ztracená a dezorientovaná. Proč? Co jsem udělala špatně? Byla moje první myšlenka, která mě popravdě vyplašila? Ale já už jsem taková, vždycky hledám chybu v sobě. Hleděla jsem na svého manžela, na jeho krásnou, díky tenisu a plavání vypracovanou postavu, do jeho modrých očí, které pro mě byly nebem, ale najednou mě nevnímaly, a bez jakýchkoli pochybností jsem věděla, že to všechno je moje vina. Zestárla jsem. Moje pleť už není tak pevná jako před dvaceti lety, prse po kojení změnila tvar a celulitidy na zadku a stehnech se léty nezadržitelně rozšiřuje, stejně jako se nenápadně, ale jistě posouvá nahoru ručička váhy v naší ložnici.“

 

 

Táňa Keleová-Vasilková je slovenská autorka, která má na svém kontě už přes dvacet společenských románů. Původní profesí novinářka, se dnes věnuje psaní a rodině. Její romány jsou překládány nejen do češtiny. Hlavním tématem jejích knih jsou obyčejné starosti.

 

Život nám přináší různé situace, se kterými se musíme vyrovnat. Katka sice přišla o manžela, ale zůstala ji dcera, sestra, otec, který ji pomáhá uzdravit duši a kamarádky, které jsou její velkou oporou. Vše se pro ni radikálně změní. Všechno má svou kladnou i zápornou stránku, záleží jen na nás, kterou si vybereme pro sebe.

 

Příběh je napsaný velmi realisticky. Není problém uvěřit, že se to opravdu stalo. Postavy jsou reálnější díky tomu, že mají i záporné stránky. Katka mi byla velmi sympatická, tím jak se dokázala se vším vyrovnat a postavit se osudu čelem. Vnímáme nejen vztah s manželem, který ji opustil, ale i souznění s dospívající dcerou, stárnoucím otcem a sestrou, která má úplně jiný žebříček hodnot. Kniha je postavená na pocitech, které všechny ženy znají. Chtějí být milovány, chtějí, aby jejich blízcí byli spokojení. Snaží se vytvořit pro svou rodinu dokonalý svět, ve kterém se budou cítit dobře. Zapomínají přitom na sebe, na své přání a sny. Právě to se nám snaží kniha sdělit. Myslete i na sebe, snažte se zůstat sama sebou. Jen tak si nás budou ostatní moci vážit a milovat nás.

 

 

Kniha se čte velmi dobře, navíc nás dokáže přesvědčit o tom, že i když je nám někdy velmi smutno, časem se svět rozjasní a bude zase dobře.

 

TÁŇA KELEOVÁ-VASILKOVÁ. Nikdy. Prvé vydanie. 2012. ISBN 9788055129372.

Autor: Slavka Knihomolka


přečteno: 2348x   komentářů: 0

Kniha Vdaná potvora

E-kniha Hodinová manželka Eva

e-kniha Azurové nevěry

Galerie


Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Karneval na ostrově Curaçao 2013

Nejnověji komentované

přečteno: 4321x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2015, 13:44:36
přečteno: 4650x   komentářů: 1, nejnovější: 13. 11. 2014, 06:37:33
přečteno: 5696x   komentářů: 1, nejnovější: 12. 10. 2014, 18:29:02
přečteno: 4266x   komentářů: 2, nejnovější: 24. 08. 2014, 22:48:42
přečteno: 4779x   komentářů: 1, nejnovější: 17. 09. 2013, 12:22:24

Kniha Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

Kniha Hodinová manželka Eva

Petra Nachtmanová - osobní stránky české spisovatelky

kniha Azurové nevěry - Nachtmanová Petra

Napište vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
osmset dvanáct:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 5. 11. 2018